Haber

Menteşe’de Yangını Çıkaran Kişinin İfadesi Ortaya Çıktı: “Muğla’da Büyü Var” Dedi!

Muğla’nın Menteşe ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili olarak FK isimli kişi gözaltına alındı. İlgili şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. FK’nin güvenlik birimlerine verdiği ifadede, ‘Kimliği belirsiz sesler duydum.’ Formdaki sözü herkesi şaşırttı.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Kızıldağ’daki yerleşim yerlerinin yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktı.

31 Temmuz’da çıkan yangına müdahale yarım saat sürdü. Tüm grupların uzun uğraşları sonucu söndürülen yangın nedeniyle 10 dönüm alan küle döndü.

Ciğerlerimizi yakan orman yangınının neden ve kimler tarafından çıkarıldığı yetkililer tarafından bir kez daha araştırılmaya başlandı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 6 helikopter ve 4 uçak; 7 su deposu, 3 su tankeri, 1 dozer ve 50 işçi ile karadan müdahale edilen yangınla ilgili Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Terörle Mücadele Şubesi titizlikle çalıştı.

Ormanlık alan çevresinde bulunan 70 adet güvenlik kamerası kaydı detaylı olarak incelendi. Yangını Fırat K. adlı kişinin çıkardığı belirlendi.

Operasyonda gözaltına alınan Fırat K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyete götürülürken ifade veren Fırat K.’nin verdiği ifade duyanların tüylerini diken diken etti.

Muğla’da büyü olduğunu ve bu büyüyü bozmak için ormana gittiğini ve yangın çıkardığını anlattı.

“Yabancıdan bir ses duydum. Çakmakla ormanı yaktım ve ormanı yaktım” diyen şahıs, ormanı yaktıktan sonra evine gittiğini ve üstünü değiştirdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu