Ekonomi

Morgan Stanley otomotiv sektörüne ilişkin görünümünü yükseltti, belirli bir paya vurgu yaptı

Morgan Stanley analistleri Pazartesi günü yayınladıkları bir raporda dünya çapında otomobil endüstrisi için daha olumlu bir görünüm beklediklerini ifade etti. Sonuç olarak grup, otomobil endüstrisi için notunu ‘In-Line’dan ‘Attractive’e yükseltti.

“Elektrikli araçlar (EV) ve otonom araçlara (AV) yapılan birkaç yıllık yüksek yatırımın ardından, otomobil üreticileri artık sermaye verimliliği ve karlılığa odaklanıyor. Sektörün giderleri azaltmak, işbirliğini geliştirmek ve ürün tekliflerini yeniden düzenlemek için umut verici fırsatlara sahip olduğuna inanıyoruz” yorumunda bulundu.

Finans şirketi, Amerikan otomobil piyasasına ilişkin analizlerinin, bu hisse senetleri için hedef fiyatlarında ortalama %10’luk bir potansiyel artış ya da Tesla (TSLA) dahil edilmezse %7’lik bir artış öngördüğünü belirtti.

Buna ek olarak analistler, olumsuz tahminlerin iki katı kadar olumlu tahminle, otomobil endüstrisindeki potansiyel riskler ve ödüller arasında olumlu bir denge olduğuna dikkat çekti.

Analistlerin tahminlerine göre sektör, “ABD Hisse Senedi Strateji ekibimizin yıl sonuna kadar S&P 500 endeksi için yaptığı projeksiyonlarla karşılaştırıldığında” cazip bir yatırım teklifi sunuyor.

Dünya çapındaki otomobil endüstrisi için “en emin tahminlerinin” sermaye yönetiminde iyileştirmeler için önemli bir fırsat olduğunu kesin bir dille ifade ettiler.

“Eğer bir ya da iki otomobil şirketi batarya fabrikaları ve yazılım geliştirme harcamalarından sermaye getirilerine odaklanmaya başlarsa, diğer birçok Orijinal Ekipman Üreticisinin (OEM) de muhtemelen sırayla aynı şeyi yapacağına inanıyoruz. Otomobil endüstrisinin, piyasa değerinde uzun zamandır beklenen bir artışa yol açabilecek ‘Meta’ benzeri bir belirleyici an yaşaması mümkün mü?” diye sordu.

“Petrol ve Gaz sektöründen sıkı sermaye yönetimine ilişkin derslerin uygulanma olasılığının farkındayız.”

Morgan Stanley, Amerikan otomobil pazarında Ford Motor’u (F) birincil tercihi olarak belirledi ve “sıkı sermaye yönetimi ve hissedarlara geri dönüş şansı “na dikkat çekti.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

celebihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu